Podmínky používání mobilních aplikací Geberit a služeb IoT
Podmínky použití popisují podmínky pro používání mobilních aplikací Geberit (“mobilní aplikace“) a služeb IoT
Pojmy
- B2C – Business to Consumer; aplikace a služby, které se zaměřují na soukromé zákazníky
- B2B – Business to Business; aplikace a služby, které se zaměřují na firemní zákazníky
- IoT – Internet věcí; technologie propojení počítačových zařízení zabudovaných v běžných předmětech prostřednictvím internetu, což jim umožňuje odesílat a přijímat data
- Služba IoT - Geberit IoT služba, tj. služba/aplikace Geberit, která spoléhá na technologii IoT
- Mobilní aplikace – Mobilní aplikace Geberit, tj. aplikace od společnosti Geberit pro použití na mobilních koncových zařízeních
- CRM – Customer Relationship Management – databáze pro hlavní data zákazníků
- Geberit ID – Účet/přihlášení pro aplikace a webové stránky Geberit
- Bluetooth – Bezdrátová komunikační technologie. Značka Bluetooth® a její loga jsou majetkem společnosti Bluetooth SIG, Inc. a jsou licencovány společností Geberit
- Geberit AquaClean – Sprchovací toalety Geberit
- Geberit Gateway - Brána společnosti Geberit, která komunikuje a propojuje produkty a senzory Geberit a poskytuje rozhraní pro další systémy, jako je například systém automatizace budov nebo cloudové služby
- Geberit Connect - Štítek označující produkty Geberit, které lze připojit ke Gateway Geberit (například ovládání splachování WC a pisoárů, vodovodních baterií a hygienického proplachování)
- Výrobek Geberit - například sprchovací toalety, ovládání splachování WC a pisoárů, vodovodní baterie nebo hygienické proplachování
I. Rozsah platnosti
1.Tyto Podmínky používání platí mezi společností Geberit INTERNATIONAL AG, Schachenstrasse 77, 8645 Jona, Švýcarsko (dále jen „GEBERIT INTERNATIONAL AG“) a uživatelem mobilních aplikací a služeb IoT (dále jen „Uživatel“). Podmínky používání upravují používání a podporu mobilních aplikací a služeb IoT.
2. Protichůdné nebo doplňující všeobecné obchodní podmínky Uživatele jsou platné pouze tehdy, pokud společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG výslovně písemně souhlasila s jejich platností.
II. Rozsah služeb
1. Společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG nabízí mobilní aplikace uvedené v tabulce níže. Mobilní aplikace jsou distribuovány prostřednictvím internetových obchodů pro mobilní aplikace. Dostupnost mobilních aplikací se může v jednotlivých zemích lišit a Uživatel nemůže požadovat jejich dostupnost v každé zemi.
Název | Stručný popis | Služby |
---|---|---|
Geberit Home | Mobilní aplikace B2C pro kompatibilní produkty Geberit s podporou Bluetooth® | Pro konfiguraci, ovládání a údržbu kompatibilních produktů Geberit; specifické pro danou zemi a produkt: například registrace zařízení a přístup k internetovému obchodu |
Geberit Control | Mobilní aplikace B2B pro produkty Geberit s podporou Bluetooth® | Pro konfiguraci, ovládání a údržbu kompatibilních produktů Geberit |
Geberit Service | Mobilní aplikace B2B pro sprchovací toalety Geberit AquaClean s podporou Bluetooth® | Výhradně pro autorizované a certifikované servisní techniky. Nabízí funkce pro odstraňování problémů, závad a údržbu sprchovacích toalet Geberit AquaClean |
Geberit SetApp | Mobilní aplikace B2B pro hygienické proplachování Geberit s podporou Bluetooth® | Pro konfiguraci, ovládání a údržbu hygienického proplachování Geberit |
Geberit Pro | Mobilní aplikace B2B pro zobrazení produktových a katalogových dat | Slouží k zobrazení a ukládání údajů k produktům Geberit, náhradním dílům a katalogovým datům; rozpoznávání produktů; funkce pro plánování s výrobky Geberit |
2. GEBERIT INTERNATIONAL AG nabízí služby IoT uvedené v tabulce níže. Služby IoT se skládají z cloudové a webové infrastruktury, která může na žádost Uživatele komunikovat s kompatibilními produkty Geberit s možností připojení prostřednictvím dvou mobilních aplikací Geberit Home a Geberit Control nebo prostřednictvím Geberit Gateway. Dostupnost služeb IoT se může v jednotlivých zemích lišit a Uživatel nemůže požadovat dostupnost služeb IoT v konkrétní zemi.
Název | Stručný popis | Služby |
---|---|---|
Geberit AquaClean remote support | Služba IoT pro vzdálenou podporu sprchovacích toalet Geberit AquaClean prostřednictvím mobilní aplikace Geberit Home, kterou zajišťuje zákaznický servis Geberit | Vzdálená konfigurace, údržba, odstraňování problémů a odstraňování závad sprchovacích toalet Geberit AquaClean |
Geberit Connect remote support | Služba IoT pro vzdálenou podporu produktů Geberit Connect prostřednictvím mobilní aplikace Geberit Control, kterou zajišťuje zákaznický servis Geberit | Vzdálená konfigurace, údržba, odstraňování problémů a poruch produktů Geberit Connect. |
3. GEBERIT INTERNATIONAL AG poskytuje bezplatné mobilní aplikace a služby IoT. Podmínky používání platí po celou dobu používání mobilních aplikací a služeb IoT, tj. dokud nebude mobilní aplikace odinstalována z mobilního koncového zařízení Uživatele. Společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG je oprávněna kdykoli změnit mobilní aplikace nebo služby IoT nebo je – po uplynutí určité lhůty – zpřístupnit zcela nebo částečně pouze za úplatu nebo zcela nebo zčásti ukončit jejich poskytování. Změny a doplňky těchto Podmínek používání jsou oznamovány prostřednictvím mobilních aplikací.
4. Jednotlivé funkce mobilních aplikací a služeb IoT závisí na konkrétní zemi. Uživatel je požádán, aby v nastavení mobilních aplikací vybral stát, ve kterém hodlá mobilní aplikace a služby IoT používat.
5. GEBERIT INTERNATIONAL AG vytváří obsah mobilních aplikací a služeb IoT s největší možnou péčí. Nelze však zaručit, že poskytnutý obsah bude vždy přesný, aktuální a úplný.
6. Uživatel je povinen převzít odpovědnost za vlastní používání mobilních aplikací a služeb IoT a předem si přečíst veškeré dostupné informace.
7. GEBERIT INTERNATIONAL AG poskytuje uživatelům mobilní aplikace a služby IoT bez příslibu konkrétní dostupnosti. Neexistuje žádné právo nárokovat si používání mobilních aplikací a služeb IoT. Společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG se snaží zajistit nepřerušovaný provoz bez poruch. Přesto může dojít k přerušení kvůli technickým závadám nebo údržbě systému.
8. GEBERIT INTERNATIONAL AG poskytuje několik mechanismů aktualizace softwaru pro mobilní aplikace Geberit a služby IoT a aktualizace firmwaru pro připojené produkty Geberit. Nelze však zaručit, že budou aktualizace vždy fungovat správně.
9. V případě Geberit Gateway, se Uživatel může pomocí mobilní aplikace Geberit Control přihlásit k odběru (možnost opt-in) cloudových služeb a oznámení. Cloudové služby zahrnují pravidelný přenos technických údajů do společnosti GEBERIT INTERNATIONAL AG a také aktualizace firmwaru pro Geberit Gateway a připojené výrobky Geberit na vyžádání. Oznámení slouží k upozornění uživatele prostřednictvím e-mailu na důležité události týkající se Geberit Gateway. Pokud se Uživatel rozhodne využívat cloudové služby, souhlasí s tím, že společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG může shromažďovat data a že společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG může na vyžádání vzdáleně nasadit takové aktualizace firmwaru. Pokud Uživatel aktivuje také oznámení, souhlasí také s tím, aby společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG zasílala oznámení na e-mailovou adresu uloženou pod uživatelským ID Geberit. Podrobnější informace naleznete v Zásadách ochrany osobních údajů pro mobilní aplikace a IOT služby společnosti Geberit (“Zásady ochrany osobních údajů“).
10. Některé z mobilních aplikací a služeb IoT vyžadují ověření Uživatele:
- a. Přidružené subjekty skupiny Geberit (“Subjekty Geberit“) používají Geberit ID pro služby dostupné v rámci celého koncernu. Na Geberit ID se vztahují samostatné Podmínky použití a zásady ochrany osobních údajů. Při zakládání Geberit ID je nutné s těmito Podmínkami a zásadami souhlasit a uživatel je informovaný o zodpovědném subjektu Geberit. GEBERIT INTERNATIONAL AG nenese odpovědnost za Geberit ID a neposkytuje ho.
- b. Mobilní aplikace Geberit Control slouží jako uživatelské rozhraní pro zprovozňování a údržbu produktů Geberit Connect. Po úspěšné registraci Geberit ID se rozsah funkcí rozšíří.
- c. Mobilní aplikace Geberit Service slouží k podpoře servisu a údržby sprchovacích toalet Geberit AquaClean autorizovanými a certifikovanými servisními techniky a partnery. Mobilní aplikaci Geberit Service lze používat pouze se speciálním účtem, který musí být autorizován zodpovědným Subjektem Geberit.
11. GEBERIT INTERNATIONAL AG si vyhrazuje právo omezit počet uživatelů Služeb IoT tak, aby bylo možné zaručit dostatečný výkon a rozsah služeb.
III. Povinnosti uživatele
1. Uživatel nesmí zneužívat mobilní aplikace a služby IoT. Ke zneužití dochází zejména v následujících případech:
- Používání služeb a dat v nezákonném nebo trestném kontextu nebo v kontextu, který by mohl poškodit pověst společnosti Geberit.
- Využívání služeb způsobem, který překračuje běžnou frekvenci používání a má trvale nepříznivý vliv na výkon infrastruktury (například serveru).
V případě zneužití mobilních aplikací a služeb IoT si Geberit International AG vyhrazuje právo dočasně nebo trvale zablokovat přístup Uživateli, který se dopouští zneužívání.
2. Pokud Uživatel již nepotřebuje své Geberit ID pro své podnikání, musí informovat zodpovědný Subjekt Geberit za účelem úpravy Geberit ID.
3. Pokud Uživatel již nepotřebuje svou mobilní aplikaci Geberit Service pro své podnikání, musí informovat zodpovědný Subjekt Geberit za účelem smazání daného účtu.
4. Pokud Uživatel nahraje obrázky prostřednictvím mobilní aplikace Geberit Pro, musí zajistit, aby osobní údaje (tj. jakékoli informace týkající se identifikované nebo identifikovatelné fyzické osoby) nebyly na obrázcích rozpoznatelné.
IV. Autorská a uživatelská práva
1. Všechny texty, obrázky, grafika, animace, videa, zvuky a další díla, stejně jako jejich uspořádání v mobilních aplikacích a službách IoT, spolu s ochrannými známkami, logy, emblémy a IT infrastrukturou obsaženou v mobilních aplikacích nebo IoT službách podléhají ochraně autorských práv a/nebo jiným ochranným opatřením ze strany společnosti GEBERIT INTERNATIONAL AG nebo třetích stran. Bez předchozího písemného souhlasu ze strany GEBERIT INTERNATIONAL AG nebo třetí strany je nelze kopírovat, distribuovat, upravovat, zpětně analyzovat nebo zveřejňovat.
2. GEBERIT INTERNATIONAL AG uděluje Uživateli nevýhradní, odvolatelné, nelicencovatelné, nepřenosné a bezplatné právo používat mobilní aplikace a IoT služby včetně veškerého digitálního obsahu v nich obsaženého v souladu s těmito Podmínkami používání pro zamýšlené účely.
3. Udělení uživatelských práv je podmíněno dodržováním těchto Podmínek používání. V případě porušení těchto Podmínek používání ze strany Uživatele automaticky zaniknou práva na používání mobilních aplikací a služeb IoT včetně jejich obsahu.
4. Pokud Uživatel nahraje obrázky prostřednictvím mobilní aplikace Geberit Pro, převede Uživatel na GEBERIT INTERNATIONAL AG nevýhradní, neodvolatelné, trvalé a bezplatné právo zpracovávat obrázky za účelem rozpoznání produktů Geberit a zlepšení rozpoznávání obrázků.
V. Odpovědnost
1. Společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG si vyhrazuje právo na zdržení se jednání a nároky na náhradu škody v případě porušení těchto Podmínek používání Uživatelem, například v případě nezákonného použití mobilních aplikací a IoT služeb a jejich obsahu.
2. Společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG vždy odpovídá za vědomý úmysl, hrubou nedbalost a újmu na životě, končetině nebo zdraví v souladu se zákonem o odpovědnosti za škodu způsobenou vadou výrobku a se zárukami výslovně udělenými společností GEBERIT INTERNATIONAL AG. Společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG odpovídá pouze za škody způsobené drobnou nedbalostí ze strany společnosti GEBERIT INTERNATIONAL AG v případě porušení významného smluvního závazku, přičemž výše těchto nároků na náhradu bude celkově omezena na předvídatelné škody. Významné smluvní závazky v tomto smyslu jsou závazky, na jejichž plnění se Uživatel pravidelně spoléhá a může spoléhat a jejichž splnění je nezbytné pro dosažení účelu smlouvy.
3. Ve všech ostatních případech je odpovědnost společnosti GEBERIT INTERNATIONAL AG vyloučena.
4. Pokud je odpovědnost společnosti Geberit v souladu s těmito ustanoveními vyloučena nebo omezena, platí to i pro odpovědnost výkonných orgánů, zástupců a zaměstnanců společnosti Geberit.
5. Pokud třetí strana vznese vůči společnosti GEBERIT INTERNATIONAL AG nárok z důvodu porušení těchto Podmínek používání ze strany Uživatele, je Uživatel povinen odškodnit GEBERIT INTERNATIONAL AG za veškeré nároky a náklady, které z toho přímo nebo nepřímo vyplývají, včetně přiměřených nákladů na obhajobu právním zástupcem. To neplatí, pokud Uživatel není za porušení Podmínek odpovědný.
6. GEBERIT INTERNATIONAL AG nepřebírá žádnou odpovědnost za technickou funkčnost (zejména nepřítomnost virů) nebo obsah webových stránek třetích stran, na které vedou odkazy v mobilních aplikacích a službách IoT.
VI. Ochrana osobních údajů a bezpečnost dat
1. GEBERIT INTERNATIONAL AG zajišťuje, že osobní údaje shromážděné prostřednictvím mobilních aplikací a služeb IoT jsou zabezpečené v souladu s požadavky na ochranu osobních údajů. Využívá proto nejmodernější technologie, které jsou průběžně zdokonalovány a auditovány.
2. Bezpečnost osobních údajů Uživatele je pro společnost GEBERIT INTERNATIONAL AG mimořádně důležitá, a proto s nimi bude nakládáno s maximální péčí a v souladu s právními požadavky. Zásady ochrany osobních údajů obsahují informace o způsobu zpracování osobních údajů Uživatele. Zásady ochrany osobních údajů jsou specifické pro zemi, kterou si Uživatel zvolil.
VII. Závěrečná ustanovení
1. Jakékoli ustanovení těchto Podmínek používání, které je podle platného práva považováno za neplatné nebo nevymahatelné, nemá vliv na platnost, zákonnost nebo vymahatelnost ostatních ustanovení těchto Podmínek používání. Jakékoli neplatné nebo nevymahatelné ustanovení se považuje za nahrazené takovým právně vyhovujícím ustanovením, které se z ekonomického hlediska co nejvíce blíží neplatnému nebo nevymahatelnému ustanovení. V případě vypuštění jakéhokoli ustanovení Podmínek používání se má za to, že bylo dohodnuto takové ustanovení, které řádně odráží ducha Podmínek používání a zohledňuje dobrou víru a oprávněné zájmy společnosti GEBERIT INTERNATIONAL AG a Uživatele.
2. Platí švýcarské právo s výjimkou jeho ustanovení o kolizi právních norem.
3. Místem výkonu a výlučným místem soudní příslušnosti pro podnikatele je Jona. Zákonná povinná místa soudní příslušnosti zůstávají nedotčena.
Verze: duben 2023
Změny oproti předchozí verzi tohoto dokumentu (listopad 2023):
- Změna provozovatele mobilních aplikací z Geberit Verwaltungs AG na Geberit International